Oferta

ŁOŻYSKA

Specjalizacją zakładu A&O EXPERT jest rozwiązywanie problemów niezadowalającej trwałości wszelkiego rodzaju łożysk: ślizgowych smarowanych i "suchych", łożysk tocznych, a także zwiększanie trwałość przekładni zębatych i pasowych.
A&O EXPERT obniża poziom drgań turbin, sprężarek, wentylatorów, przekładni mechanicznych.
A&O EXPERT wytwarza łożyska najwyższej jakości oraz nadzoruje ich montaż. Wytwarzamy łożyska ślizgowe wszelkiego typu wg powierzonej lub własnej dokumentacji dla średnic czopów od kilku milimetrów do kilkuset centymetrów. (panewki cylindryczne, łożyska cytrynowe, z tamą hydrodynamiczną, z klockami wahliwymi, łożyska smarowane wodą, łożyska specjalne i nietypowe, wzdłużne z płytą ślizgową, wzdłużne segmentowe).
Współpracujemy z najlepszymi zakładami w Polsce i zagranicą. Oferujemy łożyska ślizgowe każdego typu wg własnej konstrukcji lub łożyska renomowanych firm polskich i światowych. Przedstawiamy oferty cenowe na modernizację regenerację lub zakup nowych łożysk. Modyfikujemy łożyska seryjne tak, aby pasowały do istniejących maszyn. Zastępujemy drogie łożyska wielosegmentowe specjalnymi łożyskami cylindrycznymi. Oferujemy niedrogie zamienniki dowolnych łożysk. Z naszych usług korzysta wiele renomowanych firm (zobacz referencje).

Zobacz więcej: Łożyska ślizgowe

EKSPERTYZY I DORADZTWO

Opracowujemy ekspertyzy dotyczące zniszczeń, awarii oraz przedwczesnego zużycia maszyn i urządzeń. Oceniamy stan techniczny maszyn i urządzeń .W naszym zespole znajdują się wybitni specjaliści w zakresie łożyskowania i układów napędowych (w tym biegli sądowi, rzeczoznawcy SIMP itp.) Nasze ekspertyzy zawsze kończą się jednoznacznymi wnioskami dotyczącymi przyczyn zaistniałej sytuacji i sposobów jej rozwiązania. Wykorzystujemy do tego celu naszą wieloletnią wiedzę teoretyczną i praktyczną, najnowsze oprogramowanie komputerowe i laboratoria doświadczalne
Nasza firma skupia najlepszych specjalistów z dziedziny łożyskowania i układów napędowych. Prowadzimy szeroko pojęte doradztwo techniczne w zakresie doboru, remontów, modernizacji montażu wszelkiego typu łożysk i układów napędowych (łożysk ślizgowych suchych i smarowanych, łożysk tocznych, sprzęgieł itp.) Przedstawiamy kalkulacje kosztów regeneracji lub zakupu nowych łożysk. Nadzorujemy remonty i montaż. Sprawdź kto korzysta z naszych porad. Wykonujemy badania metalograficzne i tribologiczne stopów łożyskowych. Badania wytrzymałościowe itp.

Zobacz więcej: Ekspertyzy i doradztwo

PROJEKTOWANIE I MODERNIZACJE

Projektujemy i modernizujemy nietypowe maszyny i urządzenia zwiększające wydajność, jakość i bezpieczeństwo produkcji. Wykorzystujemy do tego celu wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas 25 lat współpracy z przemysłem polskim i zagranicznym. Optymalizacje konstrukcji prowadzimy wykorzystując najnowsze oprogramowanie komputerowe i laboratoryjne stanowiska badawcze. Dzięki naszej wiedzy teoretycznej, praktycznej, doświadczeniu i wykorzystaniu najlepszych programów komputerowych jesteśmy w stanie wykonywać projekty w ekstremalnie krótkich terminach przy zachowaniu solidności, terminowości i konkurencyjnej ceny. Zapewniamy montaż, nadzór nad rozruchem i szkolenie. Wykonujemy kompleksowe modernizacje i remonty i modernizacje nietypowych maszyn i urządzeń.

Zobacz więcej: Projektowanie i modernizacje

BADANIA I ROZWÓJ

Podejmujemy się opracowywania nowych konstrukcji i technologii do zastosowania w produkcji przemysłowej. Nasz zespół jest twórcą ponad 20 patentów dotyczących konstrukcji, badania, wytwarzania łożysk ślizgowych i układów napędowych. Intensywnie współpracujemy z polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczo rozwojowymi ALSTOM Power, VATECH - Austria, ALSTOM Power - Szwajcaria, ABB głównie w dziedzinie rozwoju łożysk ślizgowych i zwiększania trwałości maszyn. Projektujemy i wykonujemy własne stanowiska doświadczalne do badania trwałości, wytrzymałości, szczelności poprawności montażu itp.

Zobacz więcej: Badania i rozwój

SZKOLENIA

Przeprowadzamy szkolenia dotyczące projektowania, eksploatacji i montażu łożysk i układów napędowych. Organizujemy konferencje naukowo-techniczne w celu wymiany doświadczeń projektantów i użytkowników.